אקנה למבוגרים: מדוע זה עדיין פורץ בשנות העשרים והשלושים לחייך

ייתכן ויש דבר שכל העולם יכול להסכים עליו, והוא שאקנה היא הבעיה השכיחה ביותר בדבר האסתטיקה של העור. למרות שאקנה היא מאפיין שכיח של גיל ההתבגרות, ישנם אנשים שעשויים לסבול מכך גם בשנות העשרים והשלושים לחייהם. למה זה? במאמר הזה נסביר לך מדוע האקנה עשויה להתפרץ גם בגילאי ה -20 וה -30.

מהי אקנה למבוגרים?

אקנה של מבוגרים הינה דומה מאוד במהותה לאקנה שאת מקבלת כנערה. בעוד שבגיל ההתבגרות האקנה היא טקס מעבר שכמעט כל נער ונערה עוברים, אצל המבוגרים מדובר על דבר שהוא שונה לחלוטין. אקנה אצל מבוגרים יכולה להיגרם בשל סיבות רבות אך הסיבה העיקרית לכך היא עור שמן וחיידקים. זהו אותו מרכיב כמו זה שאת מקבלת בגיל העשרה. הסיבה לכך שהיא יכולה לחזור או להתעורר מחדש היא בשל שינוי הורמונלי, והיא אינה התוצאה של תזונה לקויה כמו אכילת ג'אנק פוד או כתוצאה מעישון.

הגורמים לאקנה אצל מבוגרים
אז מה הם הגורמים לאקנה אצל מבוגרים? ובכן הנה קומץ סיבות בגינן היא מתעוררת אצל אנשים בגילאי ה-20 וה-30.

שינויים הורמונאליים – זה אולי נשמע מפחיד, אבל זה הגורם השכיח ביותר להתעוררות של אקנה בשנות ה -20 וה -30 לחייכם. החל מקבלת המחזור החודשי שלך ועד למצב של היריון, כל חוסר איזון הורמונלי עשוי לגרום להיווצרות של פצעון על פניכם. אצל גברים העלייה בטסטוסטרון יכולה להיות גורם מהותי להתעוררות של אקנה.

לחץ – נראה כי מתח וחרדה הם מהרגשות השכיחים בדורנו. לחץ עלול לגרום לתנודות הורמונאליות בגופנו אשר תגרומנה להיווצרות של אקנה. ההורמון שמשתחרר במתח, קורטיזול, יכול לגרום להיווצרות של אקנה אצל מבוגר. לכן, שמרי על רמת הלחץ והחרדה שלך.

זיהום – זיהום הוא תערובת של כימיקלים מזיקים באוויר בתוספת קרני UV מהשמש. העור יכול להגיב לפעמים לאוויר המזיק החיצוני בהתפרצות של אקנה. לכן עדיף לשטוף את הפנים כמו שצריך ברגע שאת חוזרת מבחוץ ולוודא שאת מטפלת נכון בעור שלך.

לא לשטוף את הפנים או להשתמש בתכשירי ניקוי לעיתים קרובות או מדי יום. זה הורס את שכבת המגן של העור על הפנים שלך.

אם תעשי את האמור לעיל, אך חשוב מכל, תדברי עם רופא עור, אז תהיי בידיים טובות. אקנה למבוגרים אולי אינו הדבר הטוב בחייך, אך אם מטפלים בכך נכון, תצאי מזה ללא צלקות.

shop by category

IMG-20210217-WA0024

מיצוק עור הפנים והצוואר

IMG-20210217-WA0023

מיצוק עור העיניים

נגישות