הגורמים והפתרונות לעור רגיש

עור רגיש יכול להיגרם מחוסר שינה, שינוי בהורמונים או לפעמים אפילו מזיהום. סוגים כאלה של עור מושפעים בקלות מאבק, רוח או שמש מכיוון שעור רגיש הינו תגובתי יותר מסוגים אחרים של עור. זאת לא מחלה שניתן לאבחן אותה על ידי מומחה לעור; אלא זהו סימן למצב אחר. אפילו מוצר טיפוח גרוע עשוי לגרום לתגובה לעור הרגיש שלך. קראי למטה בכדי ללמוד עוד על הסיבות והפתרונות לעור רגיש.

• אקזמה: חלק מהסוגים הנפוצים של אקזמה מתרחשים בעקבות מגע, גירוי או זיהום. כאשר השכבה המגנה על העור מושפעת ממשהו אתו היא באה במגע, זה גורם לדלקת מגרה בעור. מגע אלרגי מתרחש כאשר העור נוגע במשהו שאתה אלרגי אליו, ואז מופיעים חלק מהתסמינים השכיחים שהם גירוד ופריחה. דרמטיטיס אלרגית יכולה להיגרם על ידי מוצרים רבים כגון קוסמטיקה, תכשיטים, בשמים, סבונים או קרמים.

• אלרגיה לשמש: זוהי מחלת עור קשה בה פריחה או טלאים יכולים להיווצר על העור כתוצאה מחשיפה לקרני השמש המזיקות. ניתן לזהות מצב זה אם תסמינים אלו מתפתחים רק בחלק של הגוף שהיה במגע עם השמש או אם העור מושפע יותר בקיץ. בכדי למנוע מצב שכזה מומלץ להשתמש בקרם הגנה ובאלוורה שכן הוא מגן על העור מפני קרני UV מזיקות.

• עור יבש: אחד הדברים הנפוצים ביותר שאנשים מתמודדים איתו. האזורים הנפוצים ביותר בהם היובש מתעורר הם הרגליים התחתונות, הרגליים, והידיים. זה גורם לעור להיסדק, לגרד, לדמם וכתמים יבשים רבים נוצרים על העור. ניתן לטפל בעור יבש על ידי מריחה רבה של קרם לחות על האזורים הפגועים. זה יעזור למנוע את התייבשות העור בעתיד.

עור רגיש הוא נושא רחב מאוד וניתן לסווג מצבים רבים תחת מונח זה. למצבים שונים יש סיבות ופתרונות שונים שיש להתייחס אליהם בהתאם. יש להיוועץ עם רופא.

shop by category

IMG-20210217-WA0024

מיצוק עור הפנים והצוואר

IMG-20210217-WA0023

מיצוק עור העיניים

נגישות