היפר-פיגמנטציה ואיך להיפטר ממנה

בטח היו מקרים שבהם שמת לב שלאזור מסוים בגופך, ובמיוחד לפניך, יש  גוון עור שהינו שונה מגוון העור בשאר גופך. ישנם אזורים רבים בגופך שיתכן שיהיה בהם גוון שונה מבשאר גופך. התופעה הזאת נקראת היפר-פיגמנטציה, ובמאמר זה נסביר לך מהי התופעה הזאת זה ואיך את יכולה להיפטר ממנה.

מהי היפר-פיגמנטציה?

במונחים פשוטים היפר-פיגמנטציה היא ההופעה של כתמים כהים על הפנים שלך או בכל מקום אחר בגופך שהינם בעלי גוון כהה יותר מהגוון של שאר עורך. הסיבה לתופעה הזאת היא ההתרחשות של פיגמנטציה נוספת באותם האזורים בהם מופיעים הכתמים. התופעה הזאת יכולה להיגרם על ידי מספר גורמים, אך היא בעיקר נגרמת בשל:

  1. חשיפה קיצונית לשמש שעלולה להוביל לקרני UV המזיקות המשפיעות על העור.
  2. מלזמה, שהיא ההשפעה שעוברות נשים בהריון ולעיתים אף גברים עקב חשיפה לשמש, גנטיקה ושינויים הורמונליים.
  3. כל מצב רפואי העלול לגרום לעלייה בייצור המלנין.

אם מטפלים בהיפר-פיגמנטציה כראוי, ניתן להיפטר ממנה.

כיצד לטפל בהיפר-פיגמנטציה?

הטיפול בהיפר-פיגמנטציה אינו כה מסובך כפי שאתם עשויים לחשוב. אתם רק תצטרכו לבצע כמה טיפולים בצורה מדוקדקת, וכך ותוכלו להיפטר מהכתמים הללו של ההיפר-פיגמנטציה בקלות.

קרם לחות – קרם הלחות המסייע במניעת ההתייבשות וההיסדקות של העור עשוי להיות ההגנה הטובה ביותר כנגד היפר-פיגמנטציה. כדאי להשתמש בקרם לחות עם גליצרין וחומצה היאלורונית כנגד ההיפר-פיגמנטציה.

אל תגעו בפצעים המופיעים בפנים – אין ספק שלאחר שנעקצת על ידי חרק מסוים תרצי לגרד את אותו האזור הנעקץ. כמו כן, אין ספק שכשתראי שחורים או פצעונים בעור תרצי לפוצץ אותם. התשובה לכל זאת היא, אל תעשי זאת! זאת משום שהנגיעה באותם האזורים מגבירה את הדלקתיות באותם האזורים, מה שעשוי לגרום לשינויי הגוון שלהם. נסו להימנע ממגע בפצעונים או מכל פגיעה אחרת שלכם בעורכם, מכיוון שכל גירוי שנגרם על ידיכם לעור עשוי להגביר את הסיכוי להיווצרות היפר-פיגמנטציה.

התייעצי עם רופא עור – למרות שזה מובן מאליו, אנא פני לרופא עור אם שום דבר אחר לא עוזר לך, שהרי זה בגדר ההתמחות שלו לסייע בדיוק במצבים כגון אלה. לכן, כדאי לדבר עם רופא עור לגבי כל טיפול אינטנסיבי שתרצו לבצע בעורכם. לפעמים הפתרון היחיד להיפר-פיגמנטציה היא טיפול אינטנסיבי, וטיפול שכזה זה צריך להיעשות רק בהשגחת רופא. הגנה לעתיד – הדרך הטובה ביותר לוודא שלא מקבלים היפר-פיגמנטציה היא להגן על עורך מפני כל מקרה עתידי. עדיף להשתמש בקרם הגנה מפני קרני ה- UV המזיקות המגיעות מהשמש, והקרם הזה גם מעניק שכבת הגנה מפני כל גירוי אחר.

shop by category

IMG-20210217-WA0024

מיצוק עור הפנים והצוואר

IMG-20210217-WA0023

מיצוק עור העיניים

נגישות